Jak wybrać odpowiedni automat do dezynfekcji rąk?

Automaty do dezynfekcji rąk

Odpowiednia higiena jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna. Dezynfekcja rąk jest jednym z kluczowych sposobów, aby uniknąć zakażenia drobnoustrojami, które bardzo łatwo znaleźć w miejscach publicznych. Wybór samych środków dezynfekcyjnych nie wystarczy – konieczny jest też dobór odpowiedniego automatu. Co warto o tym wiedzieć?

Automaty do dezynfekcji rąk – rodzaje

Na rynku można spotkać się z kilkoma różnymi automatami do dezynfekcji rąk, które dzielą się w zasadzie na dwa podtypy –  bezdotykowe i manualne. Czym się różnią i jakie mają zalety?

Automaty bezdotykowe – działają, jak sama nazwa, bez potrzeby dotyku. Najczęściej spryskują lub skraplają niewielką ilość środka dezynfekcyjnego na ręce użytkownika, używając do tego detektorów ruchu. Jest to najbezpieczniejsza opcja, która eliminuje kontakt z urządzeniem. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że jest to też opcja najdroższa.

automatyczna dezynfekcja rąk

Automaty manualne – tutaj potrzeba jakiejś formy działania – może to być nacisk odgórny lub nożny. Te drugie opcje są bardziej higieniczne. Oba rozwiązania są dużo tańsze, niż wersje bezdotykowe, a do ich zastosowanie można zakupić dowolny środek o odpowiedniej wysokości opakowania. 

Jakie zalety mają automaty do dezynfekcji?

Największą zaletą używania automatów do dezynfekcji rąk jest zapewnienie bezpieczeństwa i higieny wielu osobom jednocześnie. Jest to świetny sposób na zminimalizowanie zagrożenia przeniesienia niebezpiecznych drobnoustrojów w miejscach, gdzie przebywa duża ilość osób – szczególnie w centrach handlowych, biurowcach, szkołach i podobnych placówkach. Stanowią również konieczność w każdej placówce medycznej.

dezynfekcja rąk

Kolejną zaletą jest prostota użytkowania – wystarczy sekunda, a płyn znajduje się na dłoniach. Następnie zostaje tylko przetrzeć je o siebie i cały proces jest zakończony. W ten prosty sposób zarazki nie dostają się do oczu i innych śluzówek. Wszystko to pokazuje, że automaty do dezynfekcji rąk to wyjątkowo dobra opcja dla każdego miejsca, w którym często przebywa wiele osób jednocześnie.

30-08-2022 / @sekretariat

Jak wybrać odpowiedni dozownik mydła w płynie?

Mycie rąk to niezwykle ważna czynność, która pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii. Aby umyć ręce

Czytaj więcej #
19-08-2022 / @sekretariat

Żele antybakteryjne jak stosować je prawidłowo?

Żele antybakteryjne są jednym z najlepszych produktów do dezynfekcji rąk. Są szybkie i skuteczne w działaniu,

Czytaj więcej #
07-08-2022 / @sekretariat

Urządzenia do pomiaru temperatury ciała

Urządzenia do pomiaru temperatury ciała występują obecnie pod wieloma różnymi postaciami.

Czytaj więcej #
20-07-2022 / @sekretariat

Jak uniknąć zakażenia koronawirusem?

Koronawirus to zakaźna infekcja wirusowa. Jest blisko spokrewniony ze zwykłym przeziębieniem i grypą. Okres

Czytaj więcej #
19-07-2022 / @sekretariat

Jakie są skutki zaniedbywania higieny osobistej?

Higiena osobista polega na utrzymywaniu naszych ciał, ubrań i pomieszczeń mieszkalnych w czystości i wolnyc

Czytaj więcej #